Kulturalne propozycje, czyli pomysł na popołudnie przy kawie

Książek w księgarni i bibliotece są miliony, filmów do obejrzenia tysiące. Kiedy jednak chcemy się na coś zdecydować, to nie zawsze wiemy, co tak naprawdę warto obejrzeć czy przeczytać, żeby nie poczuć się zawiedzionym. Dzisiaj mam dla was dwie propozycje: film i książkę, które nie należą do tych łatwych i przyjemnych, ale poruszają bardzo ważne tematy i są po prostu dobre.


"Snajper"

Poruszający film oparty na faktach. Jest to historia kariery wojskowej i życia osobistego Chrisa Kyle'a, amerykańskiego żołnierza, który został ogłoszony najlepszym snajperem elitarnej jednostki. Chris był patriotą, który wyruszył na wojnę, mając na celu ochronę swojego państwa. Film pokazuje jak wojna uzależnia, jak odciska piętno na psychice żołnierza, który po powrocie nie jest już tym samym człowiekiem i jak wpływa to na jego rodzinę. Z drugiej strony koniec jest zupełnie zaskakujący i patrzyłam na to z niedowierzaniem i pytaniem kołaczącym się w głowie, o to czy życie naprawdę mogło napisać tak ironiczne zakończenie? Bardzo polecam ten film.

"Motyl"

Tę książkę czytałam już jakiś czas temu, ale dzisiaj na farmakologii omawialiśmy leki stosowane w chorobie Parkinsona i tak mi się o niej przypomniało przy okazji chorób neurodegeneracyjnych. W książce opowiedziana jest historia kobiety, wykładowczyni na znanym uniwersytecie, która poświęciła życie karierze naukowej. W pewnym momencie zaczyna zapominać o różnych rzeczach, traci orientację w przestrzeni. Objawy niepokoją ją na tyle, że postanowiła udać się do lekarza. Tam pada wyrok: choroba Alzheimera. Jak sobie z tym poradzi? Czy będzie miała wsparcie w rodzinie na każdym etapie postępującej choroby?  Nie trudno się domyślić, że jest to smutna historia, ale naprawdę warta przeczytania.

Czytaliście tę książkę, a może oglądaliście ten film? Jak wasze wrażenia? Jeśli nie, to zachęcam i podzielcie się opinią, czy na was też zrobiły takie duże wrażenie jak na mnie.


Chciałam wam jeszcze przypomnieć o trwającej w Hebe promocji między innymi na lakiery Essie 1+1 za grosz :) Więcej produktów z promocji <tutaj> .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz