Wiosna | Czas na zmiany


Słońce coraz mocniej grzeje, lekki wietrzyk wpada przez uchylone okno niosąc ze sobą śpiew ptaków. Trawa po kilku dniach pełnych deszczu wystrzeliła soczystą zielenią, a na krzewach rozwinęły się młode listki. W przyblokowych ogródkach zakwitły pierwsze tulipany, hiacynty i narcyzy. Przyszła wiosna. Mimo wiosennego przesilenia to idealny czas na zmiany, ponieważ budzące się dookoła życie jest niezwykle optymistycznym motywacyjnym kopem w tyłek. Po długiej przerwie chciałabym was zaprosić na cykl wpisów dotyczący zmian prowadzących do regeneracji naszych sił na wiosnę.

1. Ciało

Zimą nasze ciała zwykle chowamy pod warstwą ubrań i niekoniecznie przejmujemy się lekko przesuszoną skórą  czy niewydepilowanymi nogami, ponieważ po prostu tego nie widać. Nasza twarz i włosy narażone na niskie temperatury, chowane często w szalikach i pod grubymi czapkami również wymagają naszej uwagi. We wpisie na ten temat podpowiem wam o kilku moich sprawdzonych sposobach na wiosenną pielęgnację, a także co planuję w tym roku wypróbować. Słowem klucz będzie z pewnością systematyczność.

2. Szafa

Po tylu zimnych miesiącach nie możemy się doczekać, kiedy w końcu zrzucimy z siebie te ciężkie płaszcze, grube swetry i kozaki (które oczywiście kochamy, ale czasowe rozstanie spowoduje, że za nimi zatęsknimy). Uporządkowanie naszej szafy i przegląd ubrań krytycznym okiem pozwoli nam dużo szybciej i z większą przyjemnością stawać rano przed wyborem, co na siebie włożyć. 

3. Wnętrza

Wiosenne porządki, to naprawdę dobry moment, żeby posprzątać rzeczy, których na co dzień nie sprzątamy. Jest to również okazja do tego, żeby wykonać projekt DIY, który od dawna chodzi nam po głowie albo przestawić meble w pokoju. Wnętrza są zwierciadłami naszej duszy:)

4. Dieta

Wiosna jest idealnym momentem, żeby trochę udoskonalić swoje codzienne posiłki. W sklepach możemy znaleźć coraz więcej świeżych warzyw i owoców, a przygotowanie ich jest ograniczone tylko naszą wyobraźnią lub cierpliwością w przekopywaniu internetu w poszukiwaniu ciekawych przepisów. Ostatnio furorę robią koktajle owocowo-warzywne i powiem wam, że kto spróbuje, będzie im oddany na wieki. Podam wam kilka moich ulubionych kombinacji. 

5. Wypoczynek

Zimą wolny czas najchętniej spędzamy na kanapie lub w ulubionym fotelu z kubkiem pełnym gorącego napoju. Jednak teraz za oknem jest piękna pogoda i żal taki dzień spędzić w domu. To, co mówię to oczywista oczywistość? Mam nadzieję :) W tym wpisie zamieszczę kilka sposobów na aktywne i leniwe spędzenie wolnego czasu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz